Artykuły - Wydarzenia

poniedziałek, 02 styczeń 2012 00:00

Tablica interaktywna. TAK, ale która?

Ogromne zainteresowanie systemami interaktywnymi rodzi bardzo wiele pytań. Zewsząd pojawiają się reklamy zachwalające poszczególne rozwiązania.

Jaką tablicę interaktywną wybrać? Czym kierować się przy tworzeniu środowiska interaktywnego w swojej szkole? Oto pytania, które stawiają sobie wszyscy pragnący rozpocząć pracę z tablicą interaktywną.

Najważniejsze abyś mógł pracować przy tablicy tak jak do tej pory. Czyli pisać po niej, rysować i zmazywać to co niepotrzebne. Z naszą tablicą Interwrite DualBoard jest to oczywiście możliwe. Co więcej pisząc czy rysując nie pobrudzisz się kredą, bo będziesz używać interaktywnego pisaka. Jednym kliknięciem zmienisz kolor pisaka, kształt czy rodzaj linii. Jeśli będziesz chciał zmazać fragment napisanego tekstu nie będziesz musiał wychodzić z klasy żeby zmoczyć gąbkę. Wystarczy, że klikniesz na ikonkę z gumką i zmażesz niepotrzebny tekst.

Nie musisz się też martwić o uszkodzenie tablicy. Jest ona odporna na uderzenia. Nawet jeśli „pomysłowy” uczeń przebije ją cyrklem to tablica nadal będzie działać.

Zapomnij też o długich i czasochłonnych szkoleniach. Nasza tablica jest bardzo prosta w obsłudze. Każda funkcja jest nie tylko podpisana, ale również oznaczona ikonką ze zdjęciem. Z łatwością rozpoznasz narzędzia, których chcesz używać. Jeśli będziesz miał wątpliwości w każdej chwili możesz skorzystać z pomocy i opisów, które są w języku polskim. Co więcej będziesz mógł trenować kiedy tylko będziesz miał ochotę, w zaciszu własnego domu. Program „tablicowy” możesz sobie zainstalować na prywatnym komputerze i korzystać z niego w wolnej chwili.

Dzięki tablicy uczniowie będą z niecierpliwością oczekiwać na Twoje lekcje. Młodzi ludzie to przecież pokolenie internautów więc nowoczesna tablica interaktywna z pewnością przyciągnie ich uwagę i sprawi, że każdy z przyjemnością zgłosi się do tablicy aby rozwiązać jakieś ćwiczenie. 

Nie tylko na uczniach tablica zrobi dobre wrażenie. Wyobraź sobie lekcję hospitowaną przez Dyrektora, podczas której co chwilę pojawia się „las rąk” chętnych do zaprezentowania swojej wiedzy. Na dodatek po zakończeniu zajęć jednym kliknięciem stworzysz konspekt lekcji z własnymi uwagami dla Dyrektora.

To oczywiście nie są jedyne zalety naszej tablicy. W końcu to tablica XXI wieku więc posiada wiele dodatkowych funkcji. Szczegółowy opis znajdziesz tutaj… 


Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami

infolinia

Kontakt telefoniczny
(+48 42) 288 16 99
Kontakt mailowy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.