Interaktywnie Profesjonalnie Nowocześnie


Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych

Zapraszamy BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNE (BP) oraz PLACÓWKI DOSKONALENIA NAUCZYCIELI (PDN) po ofertę oraz doradztwo dotyczące sprzętu, które można zakupić w ramach  projektu grantowego Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość  konkursu Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Przypominamy, że BP  oraz PDN  mogą wnioskować o zakupienie sprzętu niezbędnego do wykonywania zadań związanych z doskonaleniem nauczycieli. Placówka będzie mogła zakupić np. laptopy, projektory, monitory interaktywne, kamery internetowe, mikrofony i słuchawki.

Szkolenia mają na celu zwiększenie poziomu kompetencji cyfrowych kadry PDN, BP i nauczycieli, aby zapewnić skuteczną realizację edukacji zdalnej w sytuacji zagrożenia epidemicznego.

Nabór wniosków grantowych jest prowadzony w kilkudziesięciu rundach dla łącznie 4 kategorii*. Najbliższe rundy w kategoriach pozwalających na m.in. zakup sprzętu rozpoczynają się już w grudniu, ale będą one powtarzane:

 

Kategoria 1*: 15-21 grudnia , 12-18 stycznia  i dalej….

Kategoria 2**: 22-28 grudnia 19-25 stycznia  i dalej ….

* Na doposażenie w sprzęt i szkolenia dla kadry PDN i BP oraz szkolenia dla nauczycieli – maksymalna wysokość jednego grantu wynosi 204 562 zł (13 021 zł na sprzęt i 191 541 zł na szkolenia dla nauczycieli i kadry PDN i BP),

**Na doposażenie w sprzęt dla PDN i BP oraz szkolenia dla nauczycieli – maksymalna wysokość jednego grantu wynosi 135 769 zł (13 021 zł na sprzęt i 122 748 zł na szkolenia dla nauczycieli),

Uwagi:

Pozostałe kategorie to Kategoria 3. Szkolenia dla kadry pdn i bp oraz szkolenia dla nauczycieli (22 granty) i  Kategoria 4. Szkolenia dla nauczycieli (20 grantów).

Od Wnioskodawcy nie jest wymagany żaden wkład własny

Pełna dokumentacja dostępna jest na stronie organizatora w linku poniżej :

https://www.ore.edu.pl/2020/11/otwarty-konkurs-grantowy-dokumerntacja/

W ramach projektu „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” proponujemy :

laptopy, projektory, monitory interaktywne, kamery internetowe, mikrofony i słuchawki

Wyświetlanie 1–7 z 43 wyników

 • Oprogramowanie Mozabook

  Niezwykle bogate w treści oprogramowanie edukacyjne dedykowane zwłaszcza nauczycielom historii, biologii, geografii, fizyki, chemii, muzyki i sztuki – znakomite do wykorzystania z monitorami lub tablicami interaktywnymi.  Zawiera ponad 1000 modeli 3D, tysiące zdjęć, setki dźwięków i filmów, gotowych ćwiczeń oraz szereg szablonów do tworzenia własnych ćwiczeń i testów. Zawiera też wszystkie narzędzia dostępne zazwyczaj w programach narzędziowych tablic i monitorów. Obecnie 6 miesięcy gratis do wszystkich monitorów Newline, tablic Newline, tablic DualBoard i TouchBoard

 • Głośniki MediaTech Audience

  Głośniki   o mocy wyjściowej 2 x 20W idealne do zestawów interaktywnych (tablica z projektorem) montowanych w salach szkolnych lub przedszkolnych.

 • Black Soundbar 2.0 40W

  Głośniki typu Soundbar do montażu przy zestawach interaktywnych

 • PRACOWNIE TERMINALOWE

  Pracownia terminalowa to znakomita alternatywa dla tradycyjnych pracowni komputerowych gdzie mamy serwer i wymaganą ilość  komputerów uczniowskich (przeważnie komputerów stacjonarnych)

 • Mobilny stojak do monitorów interaktywnych

  Mobilny uchwyt.

 • Laptopy poleasingowe

  Laptopy poleasingowe – polecane marki to DELL serii Latitiude  lub Lenovo ThinkPad, stan Klasa A (możliwe lekkie porysowania obudowy)

 • Megamatma

  Internetowe zasoby z matematyki dedykowane nauczycielom i uczniom klas 4-8 szkół podstawowych, wszystkich klas szkół ponadpodstawowych oraz studentom. Wszystkie treści pogrupowane są w czytelne kategoria ze względu na pozom nauczania. Serwis jest tak napisany, by każdy, bez względu na poziom wiedzy z matematyki, mógł zrozumieć czytany tekst i sposoby rozwiązań zadań. MegaMatma to jedyne takie miejsce w Internecie, które przedstawia pełne rozwiązania każdego przykładu i zadania, nawet kilkoma sposobami. Ani drukowane książki, ani inne serwisy edukacyjne, nie mają rozwiązanych zadań, tylko podają “klucze odpowiedzi”. Klucz odpowiedzi jest niewystarczający dla ucznia do samodzielnej nauki, czy uzupełnienia braków. Rozwiązania i pełne wytłumaczenia krok po kroku dają możliwość nauki własnej